Nowoczesne domy z drewna w stylu skandynawskim

Styl skandynawski od kilku lat jest bardzo modny. Wielu Polaków urządza w tym stylu swoje mieszkania i domy. Aranżacje wnętrz inspirowane Skandynawią wyróżniają się lekkością, prostotą i minimalizmem połączonym z dodatkami ocieplającymi całe pomieszczenie. Jest to rodzaj aranżacji, która najbardziej ceni sobie światło, prostotę i funkcjonalność – nic dziwnego, że zyskał tak wielu wielbicieli.

W tym stylu oprócz wnętrz można stawiać całe domy, które także z zewnątrz będą oddawać istotę stylu skandynawskiego. Takie domy powstają z drewna i czerpią inspirację z natury. Odznaczają się prostotą i przejrzystością projektu, który cechuje się najwyższym poziomem estetyki. Domy w stylu skandynawskim są zawsze funkcjonalne i ekologiczne.

Jak wyglądają domy w stylu skandynawskim?

Skandynawski dom bazuje na drewnianym szkielecie oraz jasnych, najczęściej neutralnych barwach. Zdarzają się projekty wykorzystujące ciemniejsze kolory (np. ciemna czerwień czy brąz), ale w takich przypadkach są zawsze tonowane przez proste formy, a także przez jasne dodatki (np. białą werandę, białe oprawy okien oraz drzwi).

Taki dom ma rustykalną duszę. Nawiązuje wizualnie do wiejskich klimatów północnych krajów, co nadaje mu wyjątkowo przytulny i miły wygląd. Już od pierwszego wejrzenia chce się w nim zamieszkać.

Dlaczego drewno?

Drewno odzwierciedla ekologiczny styl tych domów, zachęca do szanowania środowiska naturalnego. Przez długie stulecia ludzie budowali schronienia właśnie z tego naturalnego materiału. Powstawały drewniane szałasy, chaty i domy, które rewelacyjnie się sprawdzały jako schronienie przed wszystkimi żywiołami. Dzisiejsza technologia budowania drewnianych domów jest już o wiele bardziej zaawansowana – opiera się na setkach lat doświadczenia, dogłębnej wiedzy i na najnowszych technikach obróbki drewna.

Drewniany dom jest nie tylko piękny, ale także niezwykle wytrzymały. Konstrukcja tych domów jest bardzo mocna, a wnętrze wypełnione naturalnym zapachem drewna. Ten naturalny materiał sprawia, że w domu panuje korzystny dla naszego zdrowia mikroklimat. Drewniane domy odznaczają się także doskonałą izolacją termiczną, dzięki temu są energooszczędne.

Leave a Reply