Karawany drewniane – idealne rozwiązanie na wakacje

Lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu i podoba Ci się idea kilkutygodniowego „kempingowania”? W takim razie bardzo dobrą opcją dla Ciebie i Twojej rodziny będzie karawan drewniany. Co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu i czy warto zainwestować w tego typu konstrukcję? Jeśli jesteś ciekawy, jakie zalety mają karawany drewniane, zapraszamy do lektury.

Karawan, czyli co?

Karawany wielu osobom kojarzą się z objazdowym stylem życia. To właściwe skojarzenie. Niektóre grupy etniczne, na czele z Romami, podróżowały od miejscowości do miejscowości i osiedlały się na danym terenie tylko na określony czas – i to właśnie w karawanach (taborach).

Karawan to podłużna drewniana konstrukcja na kołach, w większości zadaszona. Ma schodki i niewielkich rozmiarów „taras”, z którego wchodzi się już do środka. Może mieć różne wymiary i zróżnicowany wystrój. W tego typu obiekcie można komfortowo mieszkać w sezonie letnim. Większe karawany pomieszczą nawet kilkuosobową rodzinę.

Jakie wymiary mają karawany drewniane?

Najbardziej renomowani producenci oferują karawany drewniane o powierzchniach:

  • 10 m²,
  • 20 m²,
  • 30 m².

Największe karawany drewniane mają więc wielkość standardowej kawalerki. Taka powierzchnia w zupełności spełni więc wymagania par lub rodzin z dziećmi.

Pod tym względem karawan z drewna jest więc o wiele lepszy niż standardowa przyczepa kempingowa, w której nie ma zbyt dużo miejsca. Co więcej taka konstrukcja prezentuje się dość elegancko i wpisuje się w modną naturalną stylistykę. Wewnątrz przestrzeń jest na tyle duża, że spokojnie można tam zaaranżować salonik wypoczynkowy, aneks kuchenny oraz inne potrzebne miejsca – tworząc coś na wzór klasycznego domku z drewna.

Dlaczego warto zainwestować w karawan drewniany?

Drewniany karawan to nietuzinkowa i niepowtarzalna „przygoda na kółkach”. Nie ma chyba nic lepszego niż relaks w otoczeniu pięknej przyrody, w komfortowych choć surowych warunkach, z możliwością przemieszczania się w dowolne miejsce.

Karawan można postawić na działce lub przetransportować w wybrany obszar. Taki dom na kółkach z pewnością zainspiruje Cię do spędzania czasu w ciekawy i nietuzinkowy sposób, z dala od zgiełku. Być może nabierzesz większej ochoty na aktywny tryb życia – choćby miałby to być tylko przejściowy wakacyjny stan.

Takie konstrukcje warto zamawiać u firm specjalizujących się w projektowaniu karawanów.

 

 

 

 

Leave a Reply