Domy z bali w stylu myśliwskim

Jeżeli kochasz naturę i nie wyobrażasz sobie życia z dala od uroków, jakie oferuje przyroda, na pewno do gustu przypadnie ci styl myśliwski. Domy budowany zgodnie z tą koncepcją to miejsca, w których panuje harmonia i spokój, a klimat tych wnętrz wyśmienicie koresponduje z leśnym otoczeniem. Czym wyróżniają się domy z w stylu myśliwskim wykonane z bali?

Jak wygląda projekt domu myśliwskiego?

Może być on położony zgodnie z swoim pierwotnym przeznaczeniem – na skraju albo w środku lasu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wybudować go na praktycznie każdej działce. Jego głównym budulcem jest oczywiście drewno. Nadaje ono mu nie tylko wyjątkowego klimatu, nietuzinkowego wyglądu, ale podkreśla też jego związek z przyrodą.

Drewniane domy w stylu myśliwskim zazwyczaj posiadają dużą werandę, która jest wręcz stworzona do tego, aby spędzać tam czas z rodziną i przyjaciółmi. Ponadto na piętrze znajduje się zwykle wyjście na taras, który jest znakomitym miejscem odpoczynku. Projekty domów myśliwskich uwzględniają także odpowiednią liczbę oraz wielkość okien, aby do wnętrza wpadała optymalna ilości światła podkreślającego ciepłą barwę drewna. Całość konstrukcji wieńczy spadzisty dach nadający budynkowi myśliwskiego, leśnego charakteru.

Styl myśliwski – elementy wystroju wnętrza

Drewniane domy w stylu myśliwskim słusznie kojarzą się z zawieszonymi na ścianach trofeami z łowów – porożami czy skórami. Można jednak pominąć te dekoracje i postawić na pejzaże przedstawiające leśną scenerię lub zwierzęta. Imponującym, a zarazem praktycznym elementem w takim budynku jest kominek. To on stwarza przytulną, ciepłą atmosferę domu z drewna oraz jest świetnym sposobem na ogrzanie się w zimowe wieczory. W myśliwskim wnętrzu doskonale sprawdzą się także drewniane meble – duży jadalniany stół, komoda czy kredens. Tajemniczą aurę w domu zbuduje stylowy zegar z kukułką, drewniany fotel na biegunach, dywan imitujący zwierzęcą skórę, świeczniki czy kinkiety. Dobrym pomysłem jest też wybór antyków oraz dekoracji tekstylnych z motywami łowieckimi.

Leave a Reply